118 Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Porträtt av kvinna
Signerad: CM Lindqvist
Daterad: 1929
Mått bildyta: 55 x 46 cm
Mått inklusive ram: 68 x 59 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, färgsläpp (ca. 1 mm), inga övriga anmärkningar
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Oil on panel
Portrait of woman
Signed: CM Lindqvist
Dated: 1929
Image area dimensions: 55 x 46 cm
Dimensions including frame: 68 x 59 cm
Condition report: Minor age-based wear, color fading (approx. 1 mm), no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |