563 Svante Larsson Kniv 1900-tal
Lappträsk.
Tillverkad av läder, björk och graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad med bomärke
Total längd: 20 cm
Knivens längd: 19 cm
Svante Larsson Knife from the 20th century
Lappträsk
Made of leather, birch and engraved reindeer horn in stylized decor.
Signed with residence mark
Total length: 20 cm
Length of the knife: 19 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 2,000 - 2,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |