513 Okänd konstnär Skulptur Terrakotta 1900-tal
Oidentifierad konstnär.
Skulptur tillverkad av terrakotta föreställandes två pojkar hand i hand.
Signerad: J.Jönsson
Höjd:38 cm
Vikt: 3740 g
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Sculpture made of terracotta depicting two boys holding hands.
Unidentified artist Sculpture Terracotta 20th century
Signed: J.Jönsson
Height: 38 cm
Weight: 3740 gr
Condition report: Age-based wear, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |