359 Golvlampa Ö.A Sverige 1900-talets mitt
Golvlampa med mässingskaft, trädetalj och rund fotplatta i trä
Tre ljusarmar med tillhörande textilskärmar i rött
Gjuten fotplatta
Brännmärkt: Ö.A 48
Höjd:
Konditionsrapport: Naturliget åldersbaserat slitage, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar
Floor lamp Ö.A Sweden mid-20th century
Floor lamp with brass handle, wooden detail and round wooden base
Three light arms with associated textile shades in red
Molded footplate
Branded: Ö.A 48
Height:
Condition report: Natural age-based wear, not functionally tested, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |