609 Frimurarkniv 14K Guld 1900-tal
Fällkniv tillverkad av 14K Guld, märkt med frimurarsymbol.
Stämplad: 14K
Längd hopfälld: 60 mm
Vikt: 17,5 gram
Konditionsrapport: Skador, materialbortfall & deformeringar, Inga övriga anmärkningar.
Masonic knife 14K Gold from the 20th century
Folding knife made of 14K Gold, marked with Masonic symbol.
Stamped: 14K
Length folded: 60 mm
Weight: 17.5 grams
Condition report: Damage, loss of material & deformations, No other remarks.
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |