137 Einar Nerman 1888-1983 Kolteckning på Papper
"Annika"
Signerad: E.Nerman
Daterad: 1955
Mått bildyta: 45 x 37 cm
Mått inklusive ram: 63 x 55 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Einar Nerman 1888-1983 Carbon drawing on paper
"Annika"
Signed: E.Nerman
Dated: 1955
Image area dimensions: 45 x 37 cm
Dimensions including frame: 63 x 55 cm
Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |