520 Mats Kallin Rörlig Skulptur Tyngdlyftare 1980/90-tal
Interagerande skulptur föreställande en tyngdlyftare
Träskuren och handmålad
Signerad i blyerts
Höjd vid slutfört och godkänt marklyft: 58 cm
Höjd vid stång på golv: 53 cm
Mått bas: 14,5 x 14,5 cm
Mats Kallin Movable Sculpture Weightlifter 1980s/90s
Interactive sculpture depicting a weightlifter
Woodcut and hand painted
Signed in pencil
Height at completed and approved deadlift: 58 cm
Height at bar on floor: 53 cm
Base dimensions: 14.5 x 14.5 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |