379 Vägglampetter "Nicola Design" Sverige 1970/80-tal (2 st)
Rektangulära skärmar i glasmassa dekorerade med glas- och stenkross
Lamphållare i mässing, bakplatta i teak
Etikettmärkta: Nicola Design, AB Scanomatic Ängelholm Sweden
Höjd: 24 cm
Bredd: 13 cm
Djup: 13 cm
Konditionsrapport: Ej funktionstestade, inga övriga anmärkningar
Wall sconces "Nicola Design" Sweden 1970/80s (2 pcs)
Rectangular screens in fiberglass decorated with broken glass and stone
Lamp holder in brass, back plate in teak
Labeled: Nicola Design, AB Scanomatic Ängelholm Sweden
Height: 24 cm
Width: 13 cm
Depth: 13 cm
Condition report: Not functionally tested, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |