372 Golvlampa "Raketlampa" 1900-talets andra hälft
Golvlampa med stomme i betsad ek och röd textilskärm
Fungerar vid test
Höjd: 145 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, mindre stötskada på ett ben, inga övriga anmärkningar
Floor lamp "Rocket lamp" second half of the 20th century
Floor lamp with frame in stained oak and red textile shade
Works when tested
Height: 145 cm
Condition report: Minor use wear, minor impact damage on one leg, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |