617 Armband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Armband tillverkad av 18K Rött guld.
Stämplad: 750 Anderssons Gravyr & Guldsmedsverk, Oskarshamn.
Längd: 22 cm
Vikt: 11,1 gram
Bracelet / Cross link 18K Gold from the 20th century
Bracelet made of 18K Red gold.
Stamped: 750 Anderssons Gravyr & Guldsmedsverk, Oskarshamn.
Length: 22 cm
Weight: 11.1 grams
Condition report: No remarks
Estimate | 5,000 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |