253 Anna-Johanna Ångström Matta Rölakan 230X170 Axeco Sverige 1900-tal
Röllakansmatta handvävd i ull och lin
Mönstring "Aniara" i toner av beige och rosa
Mått: 230 X 170 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Anna-Johanna Ångström Carpet flat weave "Rölakan" 230X170 Axeco Sweden 20th century
Flat weave rug handwoven in wool and linen
Pattern "Aniara" in tones of beige and pink
Dimensions: 230 X 170 cm
Condition report: Minor wear and tear, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |