619 Set Smycken i Förgylld Metall med granater 1880-tal (2st)
Smyckesset av förgylld metall dekorerad med granater.
Längd halsband: 43 cm
Längd armband: 20 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, två stenar på halsband borta, säkerhetskedja borta, inga övriga anmärkningar
Set Jewellery Gilded Metal from the 20th century (2 parts)
Set of gilded metal jewellery decorated with granades.
Length of necklace: 43 cm
Length of bracelet: 20 cm
Condition report: Minor usage wear and scratches, two stones on necklace missing, safety chain missing, no other remarks
Estimate | 3,000 - 4,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |