21 Milan Plešec Glasmålningar (2 st)
Milan Plesec / Milan Plessic
"Zigenare" & "Två tjuvar"
Signerade: Milan Plešec
Daterade: 1974
Mått på glas: 48 x 38 cm
Mått inkl ram: 53 x 43 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage på ram, färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Milan Plešec Stained Glass (2 pcs)
Milan Plesec / Milan Plessic
"Gypsies" & "Two Thieves"
Signed: Milan Plešec
Dated: 1974
Dimensions of glass: 48 x 38 cm
Dimensions including frame: 53 x 43 cm
Condition report: Age-based wear on frame, loss of color, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |