327 Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)
TVå stycken hängande taklampor / amplar med stomme i metall
Kupar av blyinfattat krossglas i polykroma färger
Fungerar vid test
Total höjd: ca. 34 cm
Höjd kupor: 13-15 cm
Diameter kupor: ca. 20 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
----------------------------
Ceiling lamps Jugend 20th century (2 pcs)
Two hanging ceiling lamps / sconces with metal frames
Cups of leaded crushed glass in polychrome colours
Works when tested
Total height: approx. 34 cm
Cup height: 13-15 cm
Diameter cups: approx. 20 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.