23 Bertil Vallien Skulptur Glas Unik 2000-tal
Glaskonstnär född: 1938
Skulptur tillverkad av sandgjuten polykrom glasmassa föreställande ett Y med knoppande stil hängd på sockel av metall.
Signerad: B. Vallien Kosta Boda Unique 8BVAUN 959250
Höjd inklusive ställning: 78 cm
Höjd glasskulptur: 72 cm
Bertil Vallien Sculpture Glass Unique 20th-Century
Glass artist born: 1938
Sculpture made of sand cast polychrome glass mass representing a Y with budding style suspended on metal plinth.
Signed: B. Vallien Kosta Boda Unique 8BVAUN 959250
Height including stand: 78 cm
Height of glass sculpture: 72 cm
Condition report: No remarks.
Värdering | 15 000 - 20 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |