371 Pierre Forsell Ljusstakar Nr 70 Skultuna 1900-tal (4 st)
Pierre Forsell: 1925-2004
Ljusstakar i mässing på kvadratisk fot med plats för ett altarljus
Stämplad: Made in Skultuna, Design Pierre Forsell
Höjd: 3 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Pierre Forsell Candlesticks No. 70 Skultuna 20th century (4 pcs)
Pierre Forsell: 1925-2004
Candlesticks in brass on a square foot with room for an altar candle
Stamped: Made in Skultuna, Design Pierre Forsell
Height: 3 cm
Condition report: Minor wear and tear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |