652 Samling smycken förgylld metall med granater 1900-tal (11st)
Samling smycken tillverkade av förgylld metall besatta med granater.
Innehåller halsband, örhängen, hängen, brosch.
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Ett örhängen saknar lås, Inga övriga anmärkningar.
Collection of jewelery gilded metal with garnets from the 20th century (11 pcs)
Collection of jewelry made of gilded metal studded with garnets.
Contains necklace, earrings, pendant, brooch.
Condition report: Minor use wear, One earring is missing a clasp, No other remarks.
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |