441 Lisa Larson 1931-2024 Figuriner "All världens barn" Gustavsberg 1900-tal (3 st)
Figuriner tillverkade av chamotterat stengods
Samlingen innehåller: Eskimå, Afrika & Öst
Stämpelsignerade: Lisa L, Gustavsberg
Höjd: ca. 12 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga noterbara nagg, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson 1931-2024 Figurines "All the world's children" Gustavsberg 20th century (3 pcs)
Figurines made of chamotte stoneware
The collection contains: Eskimo, Africa & East
Stamp signed: Lisa L, Gustavsberg
Height: approx. 12 cm
Condition report: Minor age-based wear, no noticeable nicks, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |