273 Marcel Breuer Stolar Cesca (efter) Italien 1900-tal (4 st)
Modell Cesca av Marcel Breuer
Underrede tillverkad av ett stycke förkromat stålrör, stomme i bok
Sits och rygg i handspunnen och klippt rotting
Stämplade: Made in Italy
Höjd: 80 cm
Sitthöjd: 44 cm
Bredd: 47 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, repor och märken, inga övriga anmärkningar
Marcel Breuer Chairs Cesca Italy 1970/80s (4 pcs)
Model Cesca by Marcel Breuer
Undercarriage made from a piece of chrome-plated steel tube, frame in beech
Seat and back in hand-spun and cut rattan
Stamped: Made in Italy
Height: 80 cm
Seat height: 44 cm
Width: 47 cm
Condition report: Minor use wear, scratches and marks, no other remarks
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |