188 Samedockor Piteå Böle Garveri 1900-tal (2 st)
Två stycken dockor med handsydda samdräkter
Höjd: ca 29 cm
Samei dolls Piteå Böle Tannery 20th century (2 pcs)
Two dolls with hand-sewn outfits
Height: approx. 29 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |