272 Stolar "Monaco" Farstrup Danmark för IKEA 1960-tal (3 st)

4527a_8dca713da808cae_med.jpeg
  • 4527a_8dca713da808cae_sm.jpeg
  • 4527b_8dca713dc40b16b_sm.jpeg
  • 4527c_8dca713dd74abea_sm.jpeg
  • 4527d_8dca713de5da04b_sm.jpeg

Stomme och ryggplatta i bok och teakfanér

Fast stoppad sittdyna med grön tygklädsel

Sitthöjd ca 45 cm

Bredd ca 47 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Chairs "Monaco" Farstrup Denmark for IKEA 1960s (3 pcs)

Frame and back plate in beech and teak veneer

Fixed upholstered seat cushion with green fabric cover

Seat height approx. 45 cm

Width approx. 47 cm

Condition report: Minor use wear, marks and scratches, no other remarks

    Värdering3 000 - 4 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK