539 Träfigurer same och renar 1900-tal (3 st)
Samling figuriner av trä och ull föreställande renar och same i ackja
Till synes osignerade
Höjd: 8-9 cm
Längd: 12-26 cm
Wooden figurines Sami and reindeers 20th century (3 pcs)
Collection of figurines made of wood and wool representing reindeer and Sami in ackja
Unsigned
Height: 8-9 cm
Length: 12-26 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |