409 Carlos R Pebaqué Skulptur Glas Unik 2000-tal
Glaskonstnär född: 1950 Skulptur föreställande en byst tillverkad av glas i polykroma färger i så kallad Cara teknik. Signerad: Carlos R Pebaqué, Gullaskruv Unik 2020M Medföljer sockel av svart trä. Höjd exklusive sockel: 33,5 cm
Konditionsrapport: Repor & märken på sockel, Inga övriga anmärkningar.
Carlos R Pebaque Sculpture Glass Unique from the 21th century Glass artist born: 1950 Sculpture representing a bust made of glass in polychrome colors in the so-called Cara technique. Signed: Carlos R Pebaqué, Gold Gullaskruv Unique 2020M Includes plinth made of black wood. Height excluding plinth: 33.5 cm Condition report: Scratches & marks on plinth, No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |