275 Rollei Magic Prontormat-S Franke & Heidecke 1960-tal
TLR-kamera 2514969 Tillverkad av Franke & Heidecke, Braunschweig, Tyskland Två objektiv: Heidosmat och Xenar Schneider-Kreuznach 1:3,5/75 6570834
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mindre märken och repor, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar
Rollei Magic Prontormat-S Franke & Heidecke 1960s TLR camera Made by Franke & Heidecke, Braunschweig, Germany Two lenses: Heidosmat and Xenar Schneider-Kreuznach 1:3.5/75 6570834 Condition report: Age-based wear, minor marks and scratches, not functionally tested, no other remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |