483 Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
Automatiskt urverk, Boett tillverkad av 14K Guld, Originalband av svart läder, Datumvisning. Levereras med originaletui. Klockan går vid enklare test. Diametermått: 34 mm Längd: 22,5 cm
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Eterna-Matic Wristwatch 14K Gold from the 20th century Automatic movement, Case made of 14K Gold, Original strap of black leather, Date display. Comes with original case. The clock runs on simpler tests. Diameter measurement: 34 mm Length: 22.5 cm Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |