282 Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862
Voigtländer & John in Wien und Braunschweig, Österrike Porträttobjektiv i mässing Utvecklat av: Joseph Petzval, Ungern Tillverkat: År 1862 i 2000 exemplar Bländare: 4,5 Brännvidd: 180 mm Höjd: 15,5 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat- och bruksslitage i form av märken och repor, optik till synes i god kondition, inga övriga anmärkningar
Voigtländer & John Lens Austria 1862 Voigtländer & John in Wien und Braunschweig, Austria Brass portrait lens Developed by: Joseph Petzval, Hungary Manufactured: Year 1862 in 2000 copies Aperture: 4.5 Focal length: 180 mm Height: 15.5 cm Condition report: Age-based wear and use-wear in the form of marks and scratches, optics apparently in good condition, no other remarks
Värdering | 6 000 - 8 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |