144 Bengt Lindström 1925-2008 Olja på duk

1653a_8dc314e9ef8e814_med.jpeg
  • 1653a_8dc314e9ef8e814_sm.jpeg
  • 1653b_8dc314e9f408303_sm.jpeg
  • 1653c_8dc314e9fa6c5c8_sm.jpeg
  • 1653d_8dc314e9fec99f6_sm.jpeg
  • 1653e_8dc314ea0326ccb_sm.jpeg
  • 1653f_8dc314ea074f2c0_sm.jpeg

L'Heure crépusculaire / Skymningstimmen. Från konstnärens kvarlåtenskap, Stämplad Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numrerad 0719 samt signerad & intygad a tergo av Michèle Lindström. Även märkt: K.100-1042-95 Signerad: Lindstrom Mått på duk: 162 x 150 cm Mått inklusive ram: 168 x 156 cm

Bengt Lindström 1925-2008 Oil on canvas L'Heure crépusculaire / The twilight hour. From the artist's estate, Stamped Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numbered 0719 and signed & certified on the back by Michèle Lindström. Also marked: K.100-1042-95 Signed: Lindstrom Dimensions of canvas: 162 x 150 cm Dimensions including frame: 168 x 156 cm Condition report: No remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering250 000 - 300 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer