355 Matservis Rörstrand "Grazia" 1960-tal (23 delar)
Matservis från Rörstrand "Grazia" tillverkad i porlsin med förgylld dekor Servis består av: 12 st. Förrättstallrikar 11 st. Varmrättstallrikar Diameter: 21 - 24 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Dinner service Rörstrand "Grazia" 1960s (23 parts) Dining set from Rörstrand "Grazia" made of porcelain with gilded decoration Service consists of: 12 pcs. Appetizer plates 11 pcs. Hot dish plates Diameter: 21 - 24 cm Condition report: Minor use- and age-based wear, marks and scratches, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |