224 Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)
Bläckställ med tillhörande bläckhorn och ljusstakar Tillverkade i svart sten, klarglas och mässing Höjd ljusstakar: 11,5 cm Mått bläckställ: 15 x 15 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre nagg (7 mm) på en ljusstake, inga övriga anmärkningar
Inkstand & candlesticks 20th century (4 parts) Inkstand with associated inkhorn and candlesticks Made in black stone, clear glass and brass Height of candlesticks: 11.5 cm Ink stand dimensions: 15 x 15 cm Condition report: Minor age-based wear, minor chip (7mm) on one candlestick, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |