454 Lars Olof Parfa Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Gällivare Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor. Monogramsignerad: LOP Längd inklusive slida: 22 cm Längd kniv: 20 cm
Lars Olof Parfa Half-horn knife Samicraft from the 20th century Gällivare Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor. Monogram signed: LOP Length including sheath: 22 cm Knife length: 20 cm Condition report: No remarks
Värdering | 2 000 - 2 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |