327 Lisa Larson Figurin "Amalia" Stengods 1900-tal
Lisa Larson: 1931 "Amalia" ur serien "ABC-flickor" Skulptur tillverkad av chamotterat stengods Signerad: L L Formgiven: 1958 Tillverkningsår: 1958-1973 Höjd: 17 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre märken, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson Figurine "Amalia" Stoneware 20th Century Lisa Larson: 1931 "Amalia" from the series "ABC Girls" Sculpture made of chamotte stoneware Signed: L L Designed: 1958 Year of manufacture: 1958-1973 Height: 17 cm Condition: Minor age-based wear, minor marks, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |