334 Heidi Caillard Keramik "Guineau Hen" 1900-tal
Figurin i glaserad keramik i form av en höna. Formgiven av Heidi Caillard för La Pintade. Märkt Höjd: 20 cm
Konditionsrapport: Mindre glasyrnagg på kam, inga övriga anmärkningar
Heidi Caillard Ceramic "Guineau Hen" 20th Century Figurine made of glazed ceramic in the shape of a hen. Designed by Heidi Caillard for La Pintade. Marked Height: 20 cm Condition: Minor glaze notch on head, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |