418 Bertil Vallien Skulptur "Resting head messages" Kosta Boda 2000-tal
Glaskonstnär född: 1938 Liggande skulptur modell "Resting head messages" Sandgjuten glasmassa med infällt ansikte i polykroma färger Signerade: B.Vallien Kosta Boda 7520106 Limiterad: 100 exemplar Höjd: 9 cm Längd: 14 cm
Bertil Vallien Sculpture "Resting head messages" Kosta Boda 2000s Glass artist born: 1938 Reclining sculpture model "Resting head messages" Sand-cast glass mass with recessed face in polychrome colours Signed: B.Vallien Kosta Boda 7520106 Limited: 100 copies Height: 9 cm Length: 14 cm Condition report: No remarks
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |