342 Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)
Kaffeservis med motiv av nyponrosor. Märkta: Rörstrand Nyponros Består av: 10 st. Kaffekoppar diameter 7,5 cm 10 st. Kaffefat diameter 13 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, litet nagg på en kopp, inga övriga anmärkningar
Jaqueline Jackie Lynd Service "Nyponros" Rörstrand 20th Century (20 pcs) Coffee service with motif of sweet-brier. Marked: Rörstrand Nyponros Consists of: 10 pcs. Coffee cups diameter 7.5 cm 10 pcs. Coffee saucers diameter 13 cm Condition: Minor usage wear, tiny notch on a cup, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |