343 Mari Simmulson Fat Upsala Ekeby Keramik 1900-tal
Mari Simmulson 1911-2000. Fat i delvis glaserad stengods med motiv av ryttare till häst. Monogramsignerad. Märkt: UE Sweden Mått: 27 x 27 cm
Konditionsrapport: Minimalt slitage, inga övriga anmärkningar
Mari Simmulson Dishes Uppsala Ekeby Ceramic from the 20th century. Mari Simmulson 1911-2000. Dish made of partially glazed stoneware with motif of horse and rider. Monogram Signed. Tagged: UE Sweden Dimensions: 27 x 27 cm Condition: Minimal wear, no other remarks
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |