217 Ljusstakar & skål Fattigmanssilver 1800-tal
Ljusstakar och skål tillverkade av dubbelväggigt och handblåst glas
Höjd ljusstakar: 22 cm
Höjd skål: 11 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, repor, märken, materialbortfall, inga övriga anmärkningar
Candlesticks & bowl Pauper's silver 19th century
Candlesticks and bowl made of double-walled and hand-blown glass
Height of candlesticks: 22 cm
Bowl height: 11 cm
Condition report: Age-based wear, scratches, marks, loss of material, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |