200 Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
Motiv av fjällandskap och sjö
Signerad: Einar Wallquist
Daterad: 1982
Mått bildyta: 34 x 25 cm
Mått med ram: 48 x 39 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Einar Wallquist 1896-1985 Watercolor on paper
Motif of mountain landscape with lake
Signed: Einar Wallquist
Dated: 1982
Image area dimensions: 34 x 25 cm
Dimensions with frame: 48 x 39 cm
Condition report: Wear on frame, no other remarks
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |