373 Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
Vas i grönglaserad keramik med reliefdekor av figurer.
Märkt: Ekeby
Höjd: 17 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
--------------------------
Einar Luterkort Vase Upsala Ekeby Ceramic 1930s
Vase in green glazed ceramic with relief decor of figures.
Marked: Ekeby
Height: 17 cm
Condition: Minor age-based wear, no other remarks
- Skick:Begagnat
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.