514 Ingvar Gustavsson Björnspjut Sameslöjd 1900-tal
Långträsk, Arvidsjaur
Tillverkad av björk, stål & graverat renhorn i stiliserad dekor
Monogramsignerad
Längd: 179 cm
Konditionsrapport: Mindre märken, torrsprickor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Ingvar Gustavsson Bear Spear Sami handicraft 20th century
Långträsk, Arvidsjaur
Made of birch, steel & engraved reindeer horn in stylized decor
Monogram signed
Length: 179 cm
Condition report: Minor marks, dry cracks & age-based wear, no other remarks.
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |