592 Klackring 18K Guld 1971
Ring tillverkad av 18K Rött guld besatt med en brun sten.
Stämplad: Örneus Guldsmeds Ab O, Älvsjö 1971
Inre diametermått: 20 mm
Vikt: 7,1 gram
Konditionsrapport: Något deformerad, Personlig inskription, Repor, Inga övriga anmärkningar.
Ring 18K Gold 1971
Ring made of 18K Red gold set with a brown stone.
Stamped: Örneus Guldsmeds Ab O, Älvsjö 1971
Inner diameter measurement: 20 mm
Weight: 7.1 grams
Condition report: Slightly deformed, Personal inscription, Scratches, No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |