544 Halvhornskniv "HB" 1900-tal
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: HB
Längd inklusive slida: 24,5 cm
Längd kniv: 19 cm
Konditionsrapport: Mindre märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Half horn knife "HB" from the 20th century
Made of leather & engraved reindeer horn in stylized decor.
Monogram signed: HB
Length including sheath: 24.5 cm
Knife length: 19 cm
Condition report: Minor marks & age-based wear, No other remarks.
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |