24 Jan-Erik Ritzman Vas Transjö Ariel 1993
Vas tillverkad i arielteknik med figurkomposition i blått, orange och gult. Ovoid form.
Signerad: JE Ritzman Transjö 93
Höjd: 23 cm
Vikt: 9,3 kg
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.
Jan-Erik Ritzman Vase Transjö Ariel 1993
Vase made in ariel technique with figure composition in blue, orange and yellow. Ovoid shape.
Signed: JE Ritzman Transjö 93
Height: 23 cm.
Weight: 9.3 kg.
Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.
Värdering | 15 000 - 20 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |