37 Jan-Erik Ritzman Vas Transjö Glas 1900-tal
Konstnär född 1943.
Vas tillverkad av polykrom glasmassa.
Signerad: J E Ritzman Transjö
Sockel av trä medföljer.
Höjd: 35 cm.
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.
Jan-Erik Ritzman Vase Transjö Glass 20th-Century
Vase made of polychrome glass mass.
Signed: J E Ritzman Transjö
Wooden plinth included.
Height: 35 cm.
Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |