10 Ingeborg Lundin 1921-1992 Vas Orrefors Ariel 1976
Vas tillverkad av glas. Blått underfång med geometrisk dekor.
1976
Signerad: Orrefors Ariel NR: 384-E6 Ingeborg Lundin
Höjd: 15 cm.
Konditionsrapport: Mindre repor undertill. Inga övriga anmärkningar.
Ingeborg Lundin 1921-1992 Vase Orrefors Ariel 1976
Vase made of glass. Blue under-catch with geometric decor.
1976
Signed: Orrefors Ariel NO: 384-E6 Ingeborg Lundin
Height: 15 cm.
Condition report: Minor scratches on the bottom. No other remarks.
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |