28 Ingeborg Lundin 1921-1992 Skål Glas Ariel Orrefors 1959
Skål tillverkad i arielteknik i mörka toner.
Signerad: Orrefors Ariel No 170H Ingeborg Lundin
Höjd: 9,5 cm.
Diameter: 16,5 cm.
Konditionsrapport: Repor undertill. Inga övriga anmärkningar.
Ingeborg Lundin 1921-1992 Bowl Glass Ariel Orrefors 20th-Century
Bowl made in ariel technique in dark tones.
Signed: Orrefors Ariel No 170H Ingeborg Lundin
Height: 9.5 cm.
Diameter: 16.5 cm.
Condition report: Scratches underneath. No other remarks.
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |