61 Jan Johansson 1942-2018 Vas Ariel Glas Orrefors 1973
Dekor av luftbubblor i form av ränder mot blå och lila fond.
Signerad: Orrefors Ariel NR 566.E-3. Jan Johansson
Höjd: 19 cm
Konditionsrapport: Mindre repor främst undertill, Inga övriga anmärkningar.
Jan Johansson (1942-2018) Vase Ariel Glas Orrefors 20th century
Décor of air bubbles in the form of stripes against blue and purple fond.
Signed: Orrefors Ariel NR 566.E-3. Jan Johansson
Height: 19 cm
Condition report: Minor scratches mostly underneath, No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |