43 Bengt Edenfalk 1924-2016 Vas Thalatta Skruf 1900-tal
Vas i blå färg tillverkad i thalattateknik.
Signerad: Edenfalk Bengt Thalatta
Höjd: 18 cm
Diameter: 15 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, mindre nagg på fotring. Inga övriga anmärkningar.
Bengt Edenfalk 1924-2016 Vase Thalatta Skruf 20th-Century
Vase in blue color made in thalatta technique.
Signed: Edenfalk Bengt Thalatta
Height: 18 cm
Diameter: 15 cm
Condition report: Minor age-based wear and scratches, minor loss on foot ring. No other remarks.
Värdering | 1 500 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |