70 Bertil Vallien Skål Unik Kosta Boda 1900-tal
Konstnär född: 1938
Skål tillverkad av glas i polykroma färger med surrealistiskt motiv.
Signerad: B Vallien Kosta Boda Unik 305880556
Höjd: 14 cm.
Bredd: 16 cm.
Längd: 18 cm.
Konditionsrapport: Smärre tillverkningsdefekt i form utav bubbla. Inga övriga anmärkningar.
Bertil Vallien Bowl Unique Kosta Boda 20th-Century
Artist born: 1938
Bowl made of glass in polychrome colours.
Signed: B Vallien Kosta Boda Unique 305880556
Height: 14 cm.
Width: 16 cm.
Length: 18 cm.
Condition report: Minor manufacturing defect in the form of a bubble. No other remarks.
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |