63 Edward Hald 1883-1980 Skål Slipgraal Orrefors 1973
Skål tillverkad i slipgraalsteknik i blått och klart glas.
Signerad: Orrefors S-Graal NR 1178-E3 Edward Hald
Höjd: 8,5 cm.
Bredd: 18 cm.
Konditionsrapport: Mindre repor undertill. Inga övriga anmärkningar.
Edward Hald 1883-1980 Bowl Slipgraal Orrefors 20th-Century
Bowl made in grinding grail technique in blue and clear glass.
Signed: Orrefors S-Graal NR 1178-E3 Edward Hald
Height: 8.5 cm.
Width: 18 cm.
Condition report: Minor scratches on the bottom. No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |