48 Edvin Öhrström 1906-1994 Vas Ariel Orrefors 1957
Vas tillverkad i arielteknik i blå ton.
Signerad: Orrefors Ariel 428F E Öhrström
Höjd: 14,5 cm.
Konditionsrapport: Mindre repor. Inga övriga anmärkningar.
Edvin Öhrström 1906-1994 Vase Ariel Orrefors 1957
Vase made in ariel technique in blue tone.
Signed: Orrefors Ariel 428F E Öhrström
Height: 14.5 cm.
Condition report: Minor scratches. No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |